Gyakran ismételt kérdések
A hőmennyiségmérők, és a vízmérők akárcsak más mérőeszközök, rendszeres hitelesítést igényelnek a mérési pontosság biztosítása érdekében. Magyarországon a mérőeszközök hitelesítését a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal (MKEH) felügyeli, és az adott mérőeszköz típusától függően előírhatja a rendszeres újrahitelesítést.
A hőmennyiségmérők esetében általában 5-6 évente, amíg a vízmérők esetében 8 évente szükséges a hitelesítés, mivel a mérőműszerek az idő múlásával veszíthetnek pontosságukból mechanikai kopás, vagy egyéb más technikai okok miatt.
Amennyiben a hőmennyiségmérője lemerült, kérjük, hogy ne próbáljon meg saját kezűleg beavatkozni, mivel a készülék szabotázsvédelemmel van ellátva. Annak érdekében, hogy gyors és hatékony megoldást tudjunk biztosítani Önnek, kérjük, készítsen egy fotót az adatcímkéről, amely típustól függően a készülék oldalán vagy tetején található, és a képet küldje el a sales@sontex.hu e-mail címre, ezt követően tapasztalt kollégáink rövidesen felveszik Önnel a kapcsolatot, hogy segíthessenek a további lépésekben.
Az Európai Unió 2018/2002 számú energiahatékonysági irányelve (EED) előírja, hogy 2027-re a tagállamoknak biztosítaniuk kell a távleolvasású mérőeszközök telepítését az energiafogyasztás pontos mérése és számlázása érdekében.
A jelenlegi hőmennyiségmérők és vízórák cseréje távleolvasású eszközökre nem kizárólag a jogi követelmények miatt válhat esedékessé a közeljövőben, hanem számos gyakorlati előnnyel is járhat a fogyasztók és a szolgáltatók számára egyaránt. A modernizációval nemcsak a szabályozásoknak való megfelelés biztosítható, hanem a fogyasztók pontosabb és hatékonyabb energiafelhasználást is megvalósíthatnak.